слов»янська культурна доба

dokladДоповідь дивитись тут…

Кривоніс Артем

НТУУ “КПІ” ФПМ, курс ІІІ. група КВ-33

 

Фовізм (фр. les Fauves — «дикі») — стиль певної групи француських художників початку 20 століття, чиї роботи були швидше зосереджені на мальовничості, декоративності та насиченості кольорів, аніж на зображальних чи реалістичних аспектах, як у французькому варіанті імпресіонізмі.

Як стиль, фовізм виник приблизно в 1900 і тривав до 1910 року. Був настояний на протиріччях і відрізнявся непослідовністю. Рух як такий панував всього кілька років, з 1904 до 1908. За цей час були проведено три виставки. Лідерами цього руху були Анрі Матісс та Андре Дерен. Про Анрі Матісса і поговоримо далі…

Анрі́ Маті́сс (фр. Henri Matisse) французький художникскульпторграфік, майстер декоративного мистецтва, один з найоригінальніших представників образотворчого мистецтва початку 20 століття.

Анрі Еміль Бенуа Матісс народився 33 грудня 1869 р. в Ле Като-Камбрезі на півночі Франції. Він був старшим сином у родині Еміля Матісса і Анни Жерар. Його дитячі роки пройшли в сусідньому містечку Боен-ан-Вермандуа, де його батько, торговець зерном, тримав крамницю. Мати захоплювалася розписом кераміки.

З 1882—1887 рр. Анрі навчався в середній школі і, після неї, навчався у ліцеї Henri-Martin. У 1887 він виїхав до Парижа вивчати юриспруденцію в Школі юридичних наук. У серпні 1888, після закінчення навчання, 18-річний Анрі отримав право працювати за цією спеціальністю. Він повертається в маленьке містечко Сен-Кантен і починає працювати помічником адвоката.

У 1889 у нього стався напад апендициту. Коли він одужував після операції, мати купила йому приладдя для малювання. Тоді юний Анрі вперше почав писати — під час двомісячного перебування в лікарні він копіював кольорові листівки. Це його так захопило, що він, на жаль свого батька, вирішив стати художником. Анрі записався в школу малюнка Кантіна де ля Тур (фр. Ecole Quentin de la Tour), призначену для креслярів текстильної промисловості.

У 1891 Анрі знову приїхав до Парижа. Він вступив до Академії Жюліана, де навчався у Бугро — майстра салонного мистецтва.Серед його чителів були В.Бугро́, Г. Фер’є, пізніше — Гюстав Моро. Відомо, що Моро не обтяжував учнів копіюванням зразків мистецтва і нудними нотаціями. Можливо, саме це і приваблювало майбутнього лідера художиків-дикунів

У 1893 він перейшов до Школи вишуканих мистецтв, де займався в майстерні у Гюстава Моро. Анрі копіював твори старих французьких і голландських майстрів. Там він познайомився з юним Альбером Марке і Жоржем Руо, а також з Камуеном, Мангеном і бельгійським художником Евенепулом.

У 1894 році в особистому житті художника сталася знаменна подія. Його модель Кароліна Жобло (фр. Caroline Joblau) народила дочку Маргариту

Літо 1896 року він провіл на острові Бель-Іль біля узбережжя Бретані, разом з Емілем Бері, сусідом по сходовому майданчику в Парижі.Тут Анрі познайомився із художником із Австралії, Джоном Пітером Расселом, другом Огюста Родена, колекціонером творів Еміля Бернара і Вінсента ван Гога. У 1897 році він знову відвідав його.

У 1896 році п’ять картин Анрі були виставлені в Салоні Національного товариства образотворчих мистецтв, дві з котрих були придбані державою, в тому числі його картина Читаюча, написана у 1894 році і придбана для резиденції президента Франції в Рамбуйе. Після виставки, за пропозицією П’єра Пюві-де-Шавана Анрі Матісс став членом-кореспондентом Салону Національного товариства образотворчих мистецтв.

Моро помер у 1898 році, і Матісс одразу покинув його навчальний клас. Ані академічно налаштований Вільям Бугро, ані схиблений на фантазійних образах і коштовностях Моро не мали впливу на художню манеру Матісса. Від Бугро Матісс заразився лише безкінечним повторенням оголених жіночих фігур.

У 1941 році Матісс переніс важку операцію на кишківнику. Погіршення здоров’я змусило його спростити свій стиль. Щоб зберегти сили, він розробив техніку створення зображення із шматків паперу (так звані Papiers decoupes), котра давала йому можливість добитися довгоочікуваного синтезу малюнка і кольору.

3 листопада 1954 року художник помер в Сіміїзі під Ніццею у віці 84 років.

Отже, Анрі Матісс був великим художником. За часи свого життя написав багато відомих картин. Вважається лідером серед художників фовізму. Любив подорожувати і відомий своїми картинами по всьому світу.

 

Джерела інформації:

слов»янська культурна доба: 10 комментариев

 1. Олександр Волонтир

  Шановний Артеме!

  Хочу Вам подякувати за досить гідне розкриття теми фовізму. Також хотілось би відмітити Вашу презентацію, яка вийшла дуже гарною. Мені сподобались роботи Анрі Матісса, і я дізнався, що в нього було дуже цікаве життя. Отже, Ви гарно попрацювали, ще раз дякую!

 2. Тетяна Олександрівна Карпенко

  Шановний , Артем!

  Нажаль, раніше не чула про цього митця, але його роботи і біографія викликали неабиякий інтерес до цієї персони и стилю. А яка Ваша улюблена робота Анрі Матісса?

  1. Артем Кривоніс Автор записи

   Доброго дня, Тетяно.

   Мені найбільше сподобались дві його роботи.
   1. «Погляд Нотр-Дама» написана ним в 1902 р. Саме на цій картині мені найбільше симатизують кольори.
   2. «Сніп» 1953. Не зрозуміло чому але мені подобається цей дивний малюнок :)

   Дякую за коментар. Радий що вас зацікавила моя робота.


   З найкращими побажаннями
   Кривоніс Артем

 3. Марина Володимоівна Костенко

  Добрий вечір, Артеме
  З Вашої доповіді вперше дізналася про стиль фовізм. Чи довподоби він Вам більше, порівнюючи з імпресіонізмом?

  1. Артем Кривоніс Автор записи

   Доброго вечора

   Відверто кажучи, фовізм мені більше довподоби, оскільки в цьому стилі не важливо те як ти намалюєш. Важливу роль відіграють кольори і самі почуття від картини. Тому для мене фовізм є цікавішим за імпресіонізм. Але це звичайно моя думка =).
   Дякую за таке цікаве запитання


   З найкращими побажаннями
   Кривоніс Артем

 4. Дмитро Місік

  Добрий день, Артем

  Дякую за презентацію, чудове розкриття теми. Я давно цікавився життям Анрі Матісса і саме Ваша презентація пречудово висвітлює основні періоди його життя та становлення як митця

  1. Артем Кривоніс Автор записи

   Доброго дня Дмитро

   Вдячний вам за те що зацікавились моєю роботою. Дякую за такі теплі слова.


   З найкращими побажаннями
   Кривоніс Артем

 5. олена петрівна онуфрієнко

  Викладена творча біографія, Матісса. Чому Вас зацікавила творчість цього художника? Що Ви знаєте про його славнозвісну картину «Червоні риби» ? Як Ви думаєте, чого прагнули фовісти ?

  1. Артем Кривоніс Автор записи

   Дорого дня, Олена Петрівна

   Зацікавила тема тому що хотів дізнатись більше про художників. Особливо зацікавило слово фовізм. Оскільки раніше про нього нажал ь не чув — тому вибрав саме цю тему. Картину переглянув. Дуже красива. Сподобалось те як зображенно самі риби і посудину в якій вони «живуть». Я вважаю що фовісти прагнули показати красу мистецтва через художньо-естетичні якості фактури , через яскраві кольори.
   Дякую за такий цікавий коментар.


   З повагою
   Кривоніс Артем

Добавить комментарий