Українська естрада другої половини ХХ – початку ХХІ століття: 17 комментариев

 1. Степан Юрійович Саркісов

  Дякую за доповідь, Вячеславе, дуже цікаво. Чи не могли би розповісти про композиції, які написав Платон Iларiонович Майборода?

  1. Вячеслав Костюк Автор записи

   Мені приємно, що моя презентація викликала у Вас цікавість.
   Платон Майборода є автором численних пісень і хорів. Йому належать обробки народних пісень та музика для багатьох українських поезій. Майброда також творив для до драм. спектаклів та фільмів.
   Перерахувувати його творчу спадщину можна дуже довго, тому я хочу назвати його композиції, що найкраще запам’ятались особисто мені, а саме: «Київський вальс», «Пісня про вчительку», «Пісня про рушник».
   Вдячний за написане Вами питання.

 2. Михайло Вельмик

  Доповідь дійсно цікава, дякую, не пожалкував потраченого часу.
  Цікаво було б дізнатися, які сучасні представники естради до вподоби саме Вам та чому

  1. Вячеслав Костюк Автор записи

   Приємно, що ви оцінили мою роботу.

   1. «ОЕ». Подобається музика, виконання, слова. Своїм друзям із-за кордону завжди раджу цей гурт. Перераховувати улюблені композиції довго, адже їх багато, плюс світ бачить все нові й нові плоди їх творчості.
   2. Гайтана. Подобається голос, екзотичність. («Самотня й боса», «Не йди»)
   Наступні виконавці мені подобаються через окремі треки.
   3. СКАЙ («Тебе це може вбити», «Не йди»)
   4. Бумбокс
   Про наступних двох можна сказати, що ще одним фактором стала зовнішність)
   5. Ані Лорак («Зажигай»)
   6. Тіна Кароль («Выше облаков»)

   Хочеться ще відзначити артиста українського походження Івана Дорна, покладаю надії, що з часом його творчість буде розвиватись в потрібному руслі.
   Також мені подобалась особистіть Скрябіна, якого вже на жаль немає вже разом із нами.

   Не судіть мене за мій смак) Дякую за поставлене питання.

 3. Марія Довбенко

  В’ячеславе,як на мене,тема Вашої доповіді найцікавіша з усіх,що представлені на інтернет-конференції.Але все ж таки,хотілося би дізнатися,творчість української естради якого періоду Вам більше до душі : другої половини ХХ ст. чи початку ХХІ ст.?

  1. Вячеслав Костюк Автор записи

   Дякую, що розділяєте моє захоплення. Маю надію, що тема у презентації хоч частково розкрита і що вам сподобалась подача матеріалу.
   Я вважаю, що музика цих періодів належить до зовсім різних категорій. Ця музика несе зовсім інше звучання, інші думки. Я не можу сказати, що якась епоха краща, а якась гірша. Але музика другої половини ХХ ст. сильніше зачіпає струни душі своїми текстами, заспокоює, висвітлює національні традиції та викликає ностальгічні почуття (особливо на початку цього періоду). Нова ж музика краще підходить для піднесення настрою, танців, розваг. (Хоча є і досить серйозні композиції також).
   Тому мої вподобання нестабільні та залежать від мого настрою.
   Дякую за увагу до моєї теми.

 4. Ольга Олександрівна Сінчук

  Дуже цікава презентація! Також хотілося б, щоб моє покоління, яке цікавиться українською музикою, дізналося про, наприклад, Квітку Цісик — американську співачку українського походження, яка жила в Америці, але дуже любила Україну. В 80-х роках її пісні були заборонені в Україні.
  А в 1995 році була започаткована культова і дуже популярна на той час серед молоді програма «Територія А» — перший український телевізійний хіт-парад кліпів, автором якої була Анжеліка Рудницька.

  1. Вячеслав Костюк Автор записи

   Вдячний за добрі слова.
   Я до цього не знав нічого про Квітку Цісик. Але прочитавши Ваш коментар, ознайомився з її творчістю. І почувши голос співачки, зрозумів що впізнав його. Чув її пісні, але не цікавився чи не запам’ятав хто виконує. А впізнав недарма, бо звучання неймовірне, розумію Ваше захоплення.
   Щодо перших хіт-парадів, то побачити їх не вдалось. Я тоді дивився тільки мультики) Зараз переглянув, цікаво було порівняти із сучасними кліпами.
   Дякую за Ваше запитання!

Добавить комментарий