НОВІТНЯ МАГІЯ: ТРАДИЦІЙНІ МЕТОДИ ТА ПРИЙОМИ ВПЛИВУ СУЧАСНИХ «НАРОДНИХ ЦІЛИТЕЛЬОК»

dokladДоповідь дивіться тут…

Огняник Ігор Іванович

НТУУ «КПІ», Факультет прикладної математики, група КМ-31

 

З давніх часів до нас дійшли легенди про чудеса, які творили маги і чарівники. У звичайних людей віра в існування чаклунів, чародіїв, шаманів і відьом викликає почуття преклоніння і страху. Вони вважають, що чарівники наділені надприродною владою і одягнені покровом таємниці. Люди вірять в їх можливість незвичайним способом взаємодіяти зі світом і вершити людські долі.

Незважаючи на те що їх змови і заклинання засуджуються релігією і викликають страх, зневірені люди сподіваються за допомогою чарівників зцілитися і позбутися від бід.

В даний час більшість так званих чарівників складають практики психотерапії або звичайні шарлатани. У першому випадку колишні психотерапевти користуються необізнаністю населення про досягнення в галузі психології та видають гіпноз і техніки нейролінгвістичного програмування за чудеса, на які здатні тільки вони. Якщо людина потрапила в руки колишнього психотерапевта, то вона отримає кваліфіковану допомогу, аналогічну тій, яку може надати професійний психолог, але заплатить значно більше, оскільки чудо коштує дорожче, ніж досягнення науки.

Якщо людина потрапляє до афериста, вона ризикує своїм фізичним і психічним здоров’ям. Шарлатани також користуються поверхневим знанням психотерапії, яке суміщають з прийомами білої і чорної магії і навіть з молитвами. На прилавках книжкових магазинів можна зустріти багато літератури, якою і користуються аферисти. В результаті вони негативно впливають на підсвідомість людини, самі того не розуміючи, дають неправильні установки, і це в більшості випадків призводить до серйозних психічних розладів і соматичних захворювань у клієнта.

Але слід зазначити, що в наші дні розвивається безліч нетрадиційних методів лікування, які визнає офіційна медицина.

Широке розповсюдження народної медицини призвело до того, що багато лікарів, нарівні з традиційною медициною, використовують її рецепти, хоча ще недавно це явище вважалося антинауковим. Сьогоднішній стан суспільства в більшій мірі стимулює поверхневі знання у сферах, що стоять трохи осторонь від основних знань. У цьому відношенні показовим є інтенсивне поширення медичної інформації про проблеми здоров’я, діяльності служб охорони здоров’я, лікарської допомоги, народної медицини, та інші, що дає ілюзію володіння населенням питаннями, пов’язаними зі здоров’ям. У практиці, натикаючись на перешкоди в житті, пов’язані зі здоров’ям, люди починають шукати допомогу не тільки в традиційній медицині, а й вдаються до народних засобів, таким як: народна медицина, цілительство. Часто, не розуміючи і не роблячи відмінностей між цими поняттями, а також перебуваючи у безвихідному становищі, люди повністю віддаються в руки самозваних «шаманів», «травників», «цілителів» не мають медичної освіти. Добре відомі результати таких звернень, коли людина втрачає не тільки гроші і надію, але, що найголовніше залишки здоров’я і навіть життя. Однак не слід бути настільки категоричними, оскільки дійсно існують люди, які здатні допомагати. Вони черпають свої знання з глибини століть, грунтуються на тих навчаннях, багато яких були використані у становленні традиційної медицини. Результати досліджень показують, що народну медицину необхідно розглядати не тільки як частину традиційних знань людства і елемент національної культури народів, але і як глобальний феномен.

Вплив релігії

Дуже великий вплив на людей має релігія. Не рідко можна зустріти людину, яка хворіє і не звертається до лікарів, адже вона може вилікуватись за допомогою молитви.

Церковні цілителі кажуть, для того щоб рятувати людей від недуг, потрібно цілеспрямовано впливати на всю людину, а не тільки на його тіло. Що й робилося православними цілителями сотні років тому шляхом молитов і очищення. Завдяки лікуванні з використанням духовно-молитовного комплексу відбувається позбавлення людини від недуг і цілого ряду серйозних захворювань. Таким чином, реалізується головний християнський принцип : зцілення душі і організму – єдиний шлях до зцілення. молитви.

Розглянемо метод, яким православні цілителі описують зняття порчі:

«Коли на людину накладають порчу, зняття якої вимагає особливих чудодійних навичок, людський організм оточують незримою руйнівною енергією. Цілитель впливає на накопичене негативне поле могутніми змовами і молитвами, здійснюючи зняття порчі. Робити так може тільки православний цілитель, тому що лише щира віра в Бога стає істинним знаряддям зняття порчі. Без віри лікар слабкий, і його вчення мізерне – народні методи лікування з язичницьких часів нездатні погасити послану ззовні хворобу або негативну енергію, і зняття порчі з їх застосуванням не матиме ефекту. Остаточне зняття порчі – результат, до досягнення якого прагнуть всі народні цілителі. Не завжди, втім, сьогочасне і чудодійний зняття порчі зцілює тіло – в складних випадках потрібні численні молитви і духовна робота цілителя.»

Цілителі-шарлатани, що прикриваються наукою

В даний час прогресує розвиток комп’ютерних технологій, це вплинуло і на медичні послуги. Спеціально розроблені комп’ютерні програми дозволяють медичним працівникам проводити діагностику захворювань і призначати терапевтичні комплекси лікувань. Проте з’явилися і такі діагностичні програми, які допомагають цілителям-шахраям організовувати свій бізнес.

У деяких центрах народної медицини пропонують провести діагностику саме за такою програмою. В результаті у пацієнта виявляється величезна кількість захворювань. Йому повідомляють, що терміново потрібне лікування, і, якщо він звернутися до лікарні, то швидше за все його госпіталізують на тривалий час. Але тут же пропонують альтернативу і повідомляють, що народний цілитель, що практикує в даному центрі, за допомогою своїх унікальних методик зможе надати швидку допомогу та стаціонарне лікування не знадобиться.

Мета такої діагностики — переконати пацієнта, що швидко вилікуватися від хвороб він може тільки в даному центрі.

Після проведення діагностики пацієнтові можуть показати результати обстеження у вигляді кольорових графіків, таблиць з цифрами особистих показників. Також за результатами діагностики деякі комп’ютерні програми видають назви гомеопатичних засобів, які розповсюджуються в даному центрі народної медицини. Потім клієнтові пропонується прямо зараз безкоштовно спробувати вказані комп’ютером ліки. Після цього пацієнтові роблять повторну діагностику і показують зміни первинних показників і графіків, що остаточно переконує клієнта в необхідності пройти курс лікування.

Якщо вам пропонують таку процедуру, можете бути впевнені, що це афера. Справа в тому, що повторна діагностика пацієнта на комп’ютерних комплексах за один день неприпустима, оскільки при подібних маніпуляціях електричне вплив на кілька днів виводить людський організм зі стану динамічної рівноваги.

Слід зазначити, що в даний час в центрах народної медицини поширюються різні технічні пристрої медичного призначення. Продавці-консультанти стверджують, що ці прилади ефективні при багатьох захворюваннях і виробляються за новітніми технологіями.

Таким чином аферисти, використовуючи науку нав’язують неписьменним клієнтам пристрої, які розроблені на основі помилкових теорій.

Зцілення сексом

Підприємливість аферистів не знає меж. Так, деякі народні цілителі стверджують, що можуть позбавити жінок від усіх недуг за допомогою сексуальних контактів. За їх словами, таким чином вони очищають своїх клієнток від негативної енергії і знімають порчу та вроки. Найцікавіше, що серед жінок знаходяться такі, які щиро вірять шарлатанам, приймають цей метод за панацею від усіх захворювань і готові заплатити за «лікування» будь-які гроші.

Один такий аферист був затриманий правоохоронними органами. Він пропонував своїм пацієнткам за деяку кількість грошей провести з ними кілька сеансів зцілення. Слід зазначити, що цей шарлатан всі свої сексуальні контакти з пацієнтками записував на відеокамеру і згодом пред’явив записи слідчому. Вони, як він і розраховував, послужили доказом його невинності, оскільки жінки по своїй волі погоджувалися на сексуальні відносини. Не дивно, що колишні пацієнтки відмовилися давати свідчення проти нього.

Слід зазначити, що секс — дійсно хороший засіб від стресу і нервового напруження. Але сексуальні контакти, зафіксовані на відеокамеру, можуть послужити способом шантажу, та й про венеричні захворювання забувати не варто. Так що подібне лікування може принести шкоду психічному і фізичному здоров’ю клієнток.

Ворожки, шамани, екстрасенси та інші.

 

Відомий доктор психологічних наук Жданов Олег Ігоревич сказав, що психологам легше живеться. Сказавши цю знамениту фразу, він мав на увазі вміння чинити сильний вплив на людей, так як їм цього захочеться.

З інтерв’ю професора ми дізнаємося, що для того щоб оволодіти технологіями прихованого впливу на людину, потрібні роки навчань і тренувань. У багатьох прийомах немає нічого надскладного. А найголовніше це те, що такі прості навички дуже ефективно працюють.

Ефект натовпу

Тепер переходимо до трохи містичної теми: «Чому люди вірять ворожкам». Жданов запевняє, що всякого роду заклинання і змови — все це використовується цілителями і екстрасенсами для відводу очей, щоб ви втратили пильність.

Ворожки, шамани, цілителі і екстрасенси в області своїх, так би мовити, таємних знань часто використовують приховані форми впливу на свого клієнта. А раз вже людина звертається до ворожок, то він повірить у що завгодно. Сенс їх діяльності полягає в тому, що спочатку ворожці потрібно добре «затуманити» стан конкретної людини, на яку хочуть впливати. Клієнти ворожок починають сприймати впливаючих ворожок як самих себе.

Для навіювання існують спеціальні прийоми, які ворожки вивчають. Знаючи досконало психологію, цілителі, маги і т. д. вивчають манери цієї людини, темп мови, жестикуляцію, міміку.

Якщо ви помітили, що ворожка починає копіювати ваші індивідуальні біоритми (рухи), то це означає, що вона підлаштовується під них, і ви починаєте сприймати її як продовження себе. А собі люди завжди довіряться. Ось у цьому нехитрому прийомі і складається магічне мистецтво навіювання і оволодівання вами.

Ворожки навчаються даними психологічним прийомам, тому можуть тонко відчувати емоційний стан людей, і дуже добре під нього підлаштовуються. У психології ці речі відомі, і тому люди, які не знають таких тонкощів легко потрапляють під вплив шарлатанів. Ворожкам не важко витягнути з людини всі фінансові заощадження.

 

Система підлаштовування

Чому ж люди вірять ворожкам. Цьому сприяє система підлаштовування, її можна створити в двох аспектах: на рівні копіювання поз, жестів, характерною мовою і копіюючи словесне віддзеркалювання. Приміром, ворожка може підлаштуватися під дихання своєї «жертви».

Дихання притаманне кожній людині, але воно дуже індивідуально. У диханні відбивається ваш внутрішній стан, за яким фахівець може легко визначити вашу проблему і хвацько її розкрутити.

Всі люди знають, що їхнє дихання змінюється в залежності від стану душі і тіла. Коли людина сильно збуджена, її дихання стає прискореним, при втомі — здавленим; а в нормальному стані — рівне, спокійне. В даному випадку ворожка, підстроївшись під дихання клієнта, відразу проникає в біоритм людини.

Дія системи підлаштовування, за багаторазовими проведеними дослідженнями довели, що якщо одна людина починає дихати як його співрозмовник, і пара ініціює в одному ритмі вдих / видих, то другий незабаром відчує до свого співрозмовника своє розташування.

Це дуже дієвий і тонкий механізм навіювання ворожкою на вас потрібної інформації, за яку ви щедро заплатите. Якщо вона говорить в темпі, характерному вам, то ви почнете довіряти їй ще більше. Головне, що це цілком природно, вам зручно і комфортно буде в оточенні ворожки. Ви самі викладете їй потрібну інформацію і не помітите цього, а знахарі і екстрасенси за допомогою своєї фантазії придумають ваше майбутнє, адже це їхня робота.

Також добре впливає на підсвідомість людей відображення пози, жестів і міміки. Наприклад, співрозмовники сидять, поклавши, нога на ногу. Ця поза свідчить, що у них проходить хороший діалог. А тепер припустимо, співрозмовники зажались, руки схрестили на грудях, ноги також схрещені, кожен з них сидить у своїй позі і говорить про своє. Так само ніякого діалогу не вийде.

І саме останнє, це словесні способи навіювання, які полягають в тому, що ворожка, спілкуючись з людиною, говорить про речі, в яких він зацікавлений. Протистояти очевидному ніяк не можна. Ворожка, втершись в довіру клієнта, запевняє його, що все що відбувається цілком природне, що так і повинно бути. І на тлі такого навіювання довірливій, сильно сприйнятливій людині можна видавати інформацію, яку він приймає як очевидну.

Це відбувається приблизно так. Сьогодні повний місяць і сумовита погода — це є очевидно. Ми з вами зараз сидимо в цій маленькій похмурій кімнатці — також річ очевидна. Я вам зараз почну щось розповідати, а ви мене будете уважно слухати — річ очевидна. Слухаючи мене, ви поступово починаєте розслаблятися.

А ось це вже не є річчю очевидною. Дану неочевидну річ вкладено було на тлі очевидних. А якщо інформацію викласти з урахуванням психоенергетичної характеристики, то вона увійде в підсвідомість абсолютно природно. Ось це і є тим самим прихованим, невидимим неозброєним оком впливом, який повністю проникає в людину, якій вона не пручається. Таким чином, людині можна легко вселити вигаданий сценарій, за яким вони будуть слідувати. Саме через це люди вірять ворожкам.

Самонавіювання

На світі не так вже й багато людей, які в змозі повністю забути про погане пророкування. Навіть якщо заховати почуте в найдальші куточки своєї пам’яті, все одно це буде іноді спливати. Більш довірливі люди будуть думати про почуте майже постійно. Що відбудеться в результаті? Ви вже чули і знаєте о думкоформах. В результаті людина починає своїми думками та емоціями допомагати формуванню саме того варіанту, якого так хочеться уникнути. Людина створює те, про що думає. І в результаті події можуть піти по найгіршому варіанту. Таким чином, інформація про неприємні події в майбутньому здатна змінити майбутнє і сформувати передбачені неприємні події. Отже, зняти інформацію про найбільш імовірні майбутні події можливо лише станом на момент запиту.

На питання «Чому люди вірять?» відповідає професор соціології Олександр Петров:

«У нашій країні різке зростання інтересу до магії, окультизму і езотерики почався ще наприкінці 1980-х років. Причина не одна. Істотне збільшення популярності чаклунів і магів — завжди один із симптомів соціальної нестабільності і невпевненості людей у майбутньому. «Ідеологічний вакуум» кінця 1980-х, безпорядки «лихих 1990-х», невпевненість у своєму економічному становищі сьогоднішнього часу … Ось люди і намагаються «купити» собі трохи стабільності, трохи майбутнього, звертаючись за послугами до ворожок і екстрасенсів. За даними недавніх опитувань, до 35-40% людей вірять в реальність різних паранормальних явищ, а майже кожен третій — гороскопам.

Важливо відзначити й істотне падіння рівня освіти. Вже виросло ціле покоління, виховане голлівудськими блокбастерами про вампірів і чародіїв. А газети, журнали, Інтернет, телебачення буквально щодня обрушують на людей потоки різноманітної інформації про екстрасенсів і чаклунів, які нібито в змозі вирішити абсолютно всі проблеми, тільки вір і плати … Збити цю хвилю масової істерії можна жорсткими регулюючими і заборонними заходами, а також діями виховного та пропагандистського характеру.»

 

Є дуже багато методів та прийомів, якими так звані «народні цілителі» користуються. Вони практикують різні напрямки в цій справі, такі як гіпноз, зомбування, засоби масової інформації, зсилання на науку, за допомогою релігії, карт, магії, психології та багато інших. Це допомагає їм вводити людей в оману, брати з них великі гроші, при цьому безрезультатно, а можливо й з поганими наслідками для людини. Безперечно існують цілителі, які дійсно допомагають людям. Але знайти таких, не потрапити в руки шахраїв, дуже важко. На мою думку краще звернутись за допомогою до кваліфікованих лікарів, які майже завжди зможуть допомогти.

 

Список використаної літератури:

 1. Олеся Пухова – «Целители, которые вас убивают» — (нумерацыя сторынок выдсутня)
 2. Не верьте гадалкам! Ударим фактами по обману шарлатанок – стаття. Електронний ресурс: http://100k.net.ua/vse-stati/87-society/183-ne-verte-gadalkam-udarim-faktami-po-obmanu-sharlatanok
 3. Православний цілитель – стаття. Електронний ресурс: http://likarnianyi.pp.ua/2011/pravoslavnyj-tsilytel-znyattya-porchi-tsilytel-prystrit-psuvannya-znyattya-narodni-metody-likuvannya-narodni-tsilyteli/
 4. Почему люди верят гадалкам? – стаття. Електронний ресурс: http://www.po4itay.ru/po4emu/men/Pochemu-lyudi-veryat-gadalkam.htm
 5. Почему люди верят гадалкам? – інтерв’ю. Електронний ресурс: http://www.spb.aif.ru/dontknows/1132370
 6. Что видят гадалки и почему их предсказания сбываются? – стаття. Електронний ресурс: http://reiki-light.com.ua/home/articles/66-chto-vidjat-gadalki-i-pochemu-ih-predskazanija-sbyvajutsja

НОВІТНЯ МАГІЯ: ТРАДИЦІЙНІ МЕТОДИ ТА ПРИЙОМИ ВПЛИВУ СУЧАСНИХ «НАРОДНИХ ЦІЛИТЕЛЬОК»: 7 комментариев

 1. Ольга Андріївна Ковальова

  Дуже цікава, а місцями навіть смішна доповідь! Дякую, Ігоре! Питання до Вас! Ви написали:»Безперечно існують цілителі, які дійсно допомагають людям». А чи був у вашому житті такий випадок, що змусив би Вас впевнитись у цьому? Повірити у надзвичайні можливості деяких людей?

  1. Ігор Іванович Огняник Автор записи

   Дякую за коментар. У моєму житті я не зустрічав людей які наділені якоюсь надзвичайною силою, але зустрічався з людьми, яких дійсно можна назвати цілителями. Це люди похилого віку, які перейняли від своїх попередників знання та навички, які дійсно можуть допомогти в деяких ситуаціях. Наприклад чим можна лікувати застуду та різні захворювання.

 2. Антон Ігорович Булгаков

  Дуже сподобався цей огляд, влучні фрази, особливо сподобалась «чудо коштує дорожче, ніж досягнення науки..».Мені здається, що речі, які описані у даній роботі має прочитати кожна людина для ознайомлення з вищезгаданими чудесами. Хотілось би побільше дізнатись як протидіяти таким людям і вберегти свою психіку від шарлатанів, адже бувають випадки, що підходять прямо на вулиці і пророкують майбутнє.

  1. Ігор Іванович Огняник Автор записи

   Дякую за ваш відгук. Згідний з вами. Дуже багато таких «чудо-людей» ходять по вулиці і обманюють людей.

 3. Олександра Нурієва

  Дякую за надання такої корисної інформації. Раджу прочитати кожному, бо це дійсно ті факти, що можуть знадобитися у повсякденному житті. Прочитавши цю доповідь, кожен зможе уникнути шахрайства у цій сфері.
  Огняник Ігор Іванович, проблема, яку Ви порушуєте у доповіді дійсно варта уваги!
  Хотілося б запитати, чи вірите Ви особисто таким телепроектам як,наприклад, «Битва екстрасенсів» ?
  Чи заперечуєте той факт, що нородне лікування інколи справді допомагає набагато краще ніж численні пігулки?

  1. Ігор Іванович Огняник Автор записи

   Дякую за коментар. На рахунок телевізійних проектів, таких як «Битва екстрасенсів», можу сказати, що це якогось роду розважальна програма, і сприймати її серйозно не потрібно. На мою думку, це все підлаштовано, адже нема ніяких доказів що ці так звані екстрасенси дійсно мають такі здібності.
   Ні, заперечувати цей факт, я не можу, адже я на собі в цьому переконався. В дитинстві часто мене лікували народними методами, які дійсно допомагають.

 4. Ольга Олександрівна Сінчук

  Цікава доповідь та презентація, Ігоре!
  Але мені хотілося б написати, що вплив релігії викладено не зовсім коректно. Релігія — це віра, особлива система світогляду та світосприйняття конкретної людини або групи людей, набір культурних, духовних та моральних цінностей, що обумовлюють поведінку людини. Поняття «православні цілителі» — це як? Я завжди вважала, що в церкві цілителів немає. У церкву люди ходять за душевним спокоєм.

Добавить комментарий